Święto Niepodległości

8 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas VII b oraz V a wraz z wychowawczyniami – panią Joanną Adamską i Patrycją Adamczak przygotowali program artystyczny, w którym przedstawili historię Polaków od rozbiorów państwa do odzyskania niepodległości. Chór szkolny oraz zespół wokalny, pod opieką pana Bogdana Mieszkalskiego, przygotował oprawę muzyczną o tematyce patriotycznej. Swój talent zaprezentowały także dziewczynki: Klaudia Plata, Wiktoria Józefa Glomb, Aleksandra Jagieła i Aleksandra Bąk, które zatańczyły alegoryczny układ nawiązujący do trzech rozbiorów Polski.

Przedstawienie z zainteresowaniem obejrzeli wszyscy uczniowie klas I-VI z PSP nr 3 oraz uczniowie klas VII-VIII z PSP nr 1 w Oleśnie. O godz. 11:11 obecni na sali odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego w ramach akcji MEN ,,Szkoła do hymnu”.