Gala konkursu LIST DO TATY w Pawłowicach

W poniedziałek 13 września w Pałacu w Pawłowicach odbyła się  uroczysta gala, podczas której rozstrzygnięty został  KONKURS  „LIST DO TATY”, który zorganizowany został dla szkół podstawowych dla klas czwartych i piątych przez Komisję Rodziny Senatu RP, Rzecznika Praw Dziecka i oraz Fundację Cyryla i Metodego.

Biuro Senatora Beniamina Godyli zorganizowało okręgowy etap konkursu.

Zadaniem uczniów było napisanie listu, w którym mieli przedstawić rolę ojca w swojej rodzinie: kim jest i co dla nich  znaczy ich tato. Tematyka miała zwrócić uwagę na niezastąpioną rolę ojca  w życiu każdego dziecka  i w rodzinie. Przeprowadzone były też we wszystkich klasach czwartych i piątych lekcje wychowawcze wg scenariusza: Rola ojca w rodzinie.

Udział wzięło 67 uczniów z województwa opolskiego, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, Komisja przyznała nagrodę główną i wyróżnienia. W konkursie brali udział uczniowie naszej  szkoły, uczniowie klasy 4b w roku 2020/21: Anna Brodacka, Magda Nowak, Jakub Sanocki , a praca jednego  z nich Patryka Brząkały została wyróżniona!

Gratulujemy Uczniom, dziękujemy Panu Senatorowi za przyjęcie i wyróżnienie naszych uczniów, te chwile zostaną długo w sercach  wszystkich zaproszonych dzieci i nauczycieli.