Z przeszłości rodzi się teraźniejszość i przyszłość…

Pod takim hasłem w piątek, 2 czerwca 2023 r., upłynęła uroczystość 120-lecia naszej szkoły i nadania jej sztandaru. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły obecnych i emerytowanych oraz za zmarłych absolwentów i pracowników „Oleskiej Jedynki”. Dalsza część miała miejsce w budynku szkoły. Nie zabrakło znamienitych gości m.in. Burmistrza Olesna – Pana Sylwestra Lewickiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej – Pana Henryka Kucharczyka, Marszałka Województwa Opolskiego – Pana Andrzeja Buły, Opolskiego Kuratora Oświaty – Pana Michała Sieka, Starosty Oleskiego – Pana Rolanda Fabianka, Proboszcza Parafii „Bożego Ciała” w Oleśnie – ks. Waltera Lenarta, przedstawicieli instytucji i osób prywatnych wspierających szkołę,  członków Rady Rodziców, emerytowanych i byłych dyrektorów, nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawicieli zaprzyjaźnionych placówek. Całość uświetniły występy zespołu wokalnego i tanecznego, recytatorów i lektorów – kronikarzy, którzy zaprezentowali historię „Oleskiej Jedynki”. Dużym zaskoczeniem było również pojawienie się samego patrona… Tadeusza Kościuszki. Życzeniom i miłym słowom nie było końca. Serdecznie dziękujemy za cudowne spotkanie!!!