UKS „KORONA” Bełchatów – Olesno

Informacje dotyczące Klubu UKS Korona i jego działań na terenie Olesna.
Od września tego roku UKS Korona otwiera swoją działalność z zakresu szkolenia dzieci w piłce siatkowej. Klub UKS Korona powstał w Bełchatowie i tam ma swoją siedzibę ( jeszcze na  obecną chwilę, przyszłościowo ma zostać przeniesiony do Olesna). Działalność klubu można obserwować na facebooku oraz stronie internetowej. W chwili obecnej pragniemy rozszerzyć szkolenie dla dzieci na terenie Olesna. Chcemy przekazać swą pasję oraz wiedzę na temat siatkówki poprzez szkolenie od podstaw, aż do gry w pełni wyczynowej. Zajęcia będą prowadzić w klubie doświadczeni trenerzy Tatiana Borzykh (trener PZPS była zawodniczka ekstraklasy Ukrainy oraz Słowacji, jej wychowanka Weronika Centka gra obecnie w zespole MKS Energa Kalisz i Reprezentacji Polski seniorek. Zespół chłopców w mini siatkówce awansował w kategorii trójek do finału Mistrzostw Polski) od września będzie zajmować się grupą chłopców w rocznikach 2006-2007 oraz 2008 i młodsi (do 2012), Artur Źrebiec zajmować się będzie dziewczętami w rocznikach 2008 i młodsze, Robert Morawski dziewczęta roczników 2006 -2007. W klubie będą współpracowały osoby Marek Kwieciński – trener, Komisarz PLS oraz koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, wychowawca wielu pokoleń siatkarzy i reprezentantów młodzieżowych Polski, Remigiusz Wachowski – trener przygotowania motorycznego oraz fizjoterapeuta. Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach będą pod opieką gabinetu Fizjoterapii „Palpomed” , który otwiera swą działalność w Oleśnie, a współpracuje z naszym klubem również w Bełchatowie. Nasze działania będą prowadzone na salach w Szkole Podstawowej nr 1 w Oleśnie oraz w Liceum Ogólnokształcącym. Zaczynamy od mini siatkówki bo trzeba zrobić podstawy, które pomogą nam wystartować w różnego rodzaju turniejach na terenie kraju. Obozy sportowe jako forma rozwoju będą dwa razy do roku w okresach ferii zimowych oraz letnich. Nasza działalność opiera się na współpracy z rodzicami oraz różnymi instytucjami. Klub finansowany jest ze składek członkowskich oraz dotacji i 1% jako organizacja Pożytku Publicznego. Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne na początku września. O dokładnym terminie i miejscu poinformujemy na naszej stronie na facebooku już jako UKS Korona Olesno. Zapraszamy.

To tyle o naszych działaniach. Jeśli coś jeszcze to proszę dzwonić lub pisać.
Pozdrawiam.