Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

Obchodzony jest już od 1953 roku, a związany ze Światowym Dniem Poczty  i Dniem  Znaczka.

Tydzień pisania listów był  początkowo inicjatywą pisania do ciężko chorych dzieci leżących w szpitalach i niesienia im odrobiny uśmiechu i  nadziei.  Idea ta przyjęła się na całym świecie,                             a wymiana korespondencji miała być pozytywnym elementem trudnej  rzeczywistości.

W Polsce od 2009 roku akcję rozpoczęła nietypowa organizacja charytatywna „Marzycielska Poczta”, w którą włączyli się także celebryci. Nie trzeba być sławnym, gdyż udział w pisaniu listów może wziąć każdy!  Na stronie Macierzystej Poczty są aktualne adresy do dzieci, a słowa otuchy   w formie listu czy kartki można wysyłać cały rok!

W naszej szkole też chcielibyśmy nawiązać do tej tradycji, napisać kilka ciepłych słów, ale do NASZYCH  NAUCZYCIELI. Ich codzienna praca, trud włożony w  edukację  i wychowanie nie zawsze pozwalają na uśmiech i zadowolenie. Nasze listy niech będą dla nich wsparciem i podziękowaniem!

Przelane  na papier życzenia na pewno będą miały większą MOC niż te wirtualne!  W dobie przekazu elektronicznego taka tradycyjna forma warta jest przypomnienia!

Oto jeden z listów: