103 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Po przerwie wywołanej pandemią, młodzież PSP nr 1 i PSP nr 3 w Oleśnie ponownie mogła uczcić Święto Odzyskania Niepodległości. Uczniowie obu szkół przygotowali przedstawienie słowno-muzyczne. Mottem tego przekazu są słowa Józefa Piłsudskiego: „Naród, który nie szanuje swej przeszłości, nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.”

W widowisku wykorzystano między innymi utwory poetyckie: Antoniego Słonimskiego „Ojczyzna”, Tadeusza Różewicza „Oblicze Ojczyzny”, Reginy Pisarek „Opowiedz nam moja Ojczyzno” oraz Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka” i „Ziemio rodzinna”. Obsadę i właściwą recytację utworów koordynował pan Jarosław Leszczyński i Robert Morawski. Wartość tego przekazu młodzi artyści upiększyli wspaniałym wykonaniem utworów muzycznych: „Myślimy o Polsce”, „Niepodległa, niepokorna”, „Jedenasty listopada”, „To nasza Ojczyzna”. Nad całością oprawy muzyczno-wokalnej czuwał Pan Bogdan Mieszkalski. Scenografię i dekorację przygotowała Pani Beata Biniek. 

Fragmenty tego widowiska włączono w Gminne Obchody Święta Niepodległości, które odbyły się, jak co roku, przy Pomniku Lotników Polskich.

Bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy młodzieży, która brała udział w w/w uroczystościach.

„UWIĘZIONY PTAK NIE ŚPIEWA, – A CZY WIESZ DLACZEGO? – BO NIE SPOTKASZ NIGDY W KLATCE PTAKA SZCZĘŚLIWEGO”   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *