Wielki sportowy sukces Tomasza Mencla – ucznia PSP 1 w Oleśnie

W dniu 28.02.2023 r. w Turawie odbył się finał wojewódzki tenisa stołowego w grze indywidualnej, którego organizatorem był Szkolny Związek Sportowy Opolskie. W zawodach tych startowali najlepsi zawodnicy wyłonieni we wcześniejszych rozgrywkach. Uczeń Oleskiej Jedynki już bardzo dobrze zaprezentował się na zawodach powiatowych, gdzie wygrał wszystkie mecze nie tracąc seta.

Tomek Mencel zawodnik OKS Olesno, którego trenerem jest Zdzisław Kleszcz, w turnieju tym nie dał żadnych szans rywalom wygrywając wszystkie mecze (w całym turnieju stracił tylko jednego seta w meczu finałowym), zostając niekwestionowanym MISTRZEM WOJEWÓDZTWA.

Jest to pierwszy taki sukces w historii Oleskiej Jedynki. Przed feriami Tomek Mencel i Maciej Srokosz zostali wicemistrzami województwa w tenisie stołowym drużynowym. Opiekunem szkolnym zawodników jest pan Artur Chęciński.

Gratulacje i podziękowania dla zawodnika i trenera.