Dzień liczby Pi

Na całym świecie 14 marca jest obchodzony jako Dzień Liczby Pi – święto Matematyki. Z tej okazji odbyły się gry, zabawy i konkursy matematyczne. Uczniowie, szczególnie Ci młodsi mogli sprawdzić się w tabliczce mnożenia, kodowaniu, rozwiązywaniu zadań, rebusów i zagadek matematycznych. Uczestniczyli w układaniu łańcucha rozwinięcia liczby Pi na czas. Uczniowie Oleskiej Jedynki już wcześniej zostali wpisani do księgi Rekordów Guinnessa tworząc najdłuższy łańcuch prezentujący rozwinięcie liczby Pi. Wydarzenie to miało miejsce 14 marca 2018 roku w Warszawie. Zarówno wtedy, jak i teraz dla Wszystkich była to świetna okazja do dobrej zabawy z matematyką. Liczba Pi to tajemnicza liczba, którą znajdziesz w każdym okręgu.

„TAK POMAGAM”

„Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.     (ks. Mieczysław Maliński)

W dniach 17-18.03.2023r. prawie 40 członków Szkolnego Koła Caritas, działającego w naszej szkole, wzięło udział w XXII zbiórce żywności „Tak pomagam”.

W sklepach Lidl i Biedronka zbierano artykuły spożywcze o długim terminie przydatności do spożycia. Zebrane artykuły trafią do najbardziej potrzebujących osób naszej społeczności lokalnej, jako pomoc przedświąteczna.

Wszystkim darczyńcom, opiekunom oraz biorącym udział w tym szlachetnym dziele, dziękujemy za poświęcony czas i wielkie serce.