Dzień liczby Pi

Na całym świecie 14 marca jest obchodzony jako Dzień Liczby Pi – święto Matematyki. Z tej okazji odbyły się gry, zabawy i konkursy matematyczne. Uczniowie, szczególnie Ci młodsi mogli sprawdzić się w tabliczce mnożenia, kodowaniu, rozwiązywaniu zadań, rebusów i zagadek matematycznych. Uczestniczyli w układaniu łańcucha rozwinięcia liczby Pi na czas. Uczniowie Oleskiej Jedynki już wcześniej zostali wpisani do księgi Rekordów Guinnessa tworząc najdłuższy łańcuch prezentujący rozwinięcie liczby Pi. Wydarzenie to miało miejsce 14 marca 2018 roku w Warszawie. Zarówno wtedy, jak i teraz dla Wszystkich była to świetna okazja do dobrej zabawy z matematyką. Liczba Pi to tajemnicza liczba, którą znajdziesz w każdym okręgu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *