O lekcji samorządowej

O lekcji samorządowej dla uczniów z województwa opolskiego mówi Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Rafał Bartek.
Podczas wydarzenia młodzież naszej szkoły, mogła słuchać, brać udział w dyskusji i zadawać pytania.
W dniu 24 marca uczniowie klas 8 a i 8 c uczestniczyli w niecodziennej i oryginalnej lekcji z wiedzy o społeczeństwie. W ramach tych zajęć młodzież odwiedziła siedzibę Sejmiku Województwa Opolskiego, gdzie spotkała się z jego Przewodniczącym, panem Rafałem Bartkiem, a następnie uczestniczyła w warsztatach na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego. Kolejnym punktem naszego programu było spotkanie z sędziną Sądu Okręgowego Pania Izabelą Bogusz. Uczniowie mieli okazję poznać pracę sędziego oraz zasady funkcjonowania systemu sądownictwa w Polsce. Na koniec zwiedziliśmy Centrum Dokumentacyjno- Wystawienicze Niemców w Polsce, gdzie w atrakcyjnej multimedialnej formie poznaliśmy trudną historię relacji polsko-niemieckich na przestrzeni wieków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *