KSIĄŻKOWY  ESCAPE  ROOM

Zabawa znana jako ESCAPE ROOM polega na tym, że jej uczestnicy są umieszczani w pomieszczeniu z którego muszą się wydostać dzięki rozwiązaniu zagadek logicznych. Jest to gra dla wielu osób, gdyż niektóre zadania wymagają pracy zespołowej. Zazwyczaj czas na rozwiązanie zadań i wyjście z pokoju wynosi od 45 do 90 minut.

Oleska Biblioteka Miejska w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia  Bibliotek pod
hasłem: „Moja, Twoja, Nasza Biblioteka” zaprosiła naszych uczniów z klas IV – VI do zabawy w Czytelniczy Escape Room Po krótkim wprowadzeniu w zasady działania biblioteki – sposobu rozmieszczenia książek na półkach wg kategorii wiekowych czy gatunkowych, co było koniecznym elementem gry, uczniowie otrzymali zadania do wykonania. Miło było popatrzeć na rywalizujących młodych ludzi między półkami pełnymi książek, zaangażowanych w rozwiązanie swojej zagadki. Sprawdzana była ich spostrzegawczość, pamięć, umiejętność logicznego myślenia. Zaangażowanie było ogromne. Wszystkie zagadki zostały rozwiązane. Okazało się też, że uczniowie oprócz rywalizacji potrafią sobie pomóc i świetnie się bawić.

Dziękujemy Pani Ilonie Gnacy i pracownikom OBP za zaproszenie!! Było super!! Czekamy na kolejne przygody z książką

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *