SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ RENATĄ PIĄTKOWSKĄ

W piątek 27.10.2023r. dwie klasy – VI d i VII c miały przyjemność spotkać się z Panią Renatą Piątkowską w Oleskiej Bibliotece Publicznej. Było to spotkanie w ramach Święta Bibliotek Szkolnych. 

Autorka wielu książek dla dzieci młodzieży przybliżyła uczniom swój utwór  „Która to Malala”,  opowiadający historię najmłodszej laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. W sposób zrozumiały dla dzieci, Pani Renata przedstawiła polityczne tło – sytuację w Pakistanie i walkę młodej dziewczyny o swoje prawa. Taka lekcja była dla uczniów ciekawa i skłaniająca do przemyśleń. Choć czasem szkoła daje w kość,  mogą z niej korzystać bez ograniczeń, nie tak jak pakistańskie dzieci, które uczą się tylko wtedy, gdy rodzice są majętni i chcą dla nich innego życia.  Normą tam jest, że dziewczynki nie uczą się wcale, a chłopcy zaledwie podstaw. Nasi uczniowie mają pełny dostęp do edukacji, decydują o swoich wyborach, są wolni. Myślimy, że zrozumieli, jakie to cenne. Historia Malali Yousafzai zapadła uczniom w pamięć i kazała się zastanowić nad tym, co w życiu ważne! 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *