Dzień Tabliczki Mnożenia

17.11.2023r. świętowaliśmy XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Hasło przewodnie  w tym roku to „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”. Tabliczkowa wiedza została sprawdzona w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Patrole egzaminacyjne składające się z młodszych uczniów krążyły po szkole. Zawitały do sekretariatu. Nie przeoczyły również nauczycieli. Uczniowie aktywnie przypomnieli sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw „Matematyczny marmur”, „Spacer po szkole” czy „Hasło dnia” oraz gier z wykorzystaniem kart Grabowskiego. Osoby, które odpowiedziały na pytania w czasie 3 minut otrzymały tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Cała akcja była świetną zabawą, pełną pozytywnych emocji i matematycznych wrażeń.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *