LEKKOATLETYCZNE NADZIEJE OLIMPIJSKIE 2024

Reprezentacja naszej szkoły z rocznika 2013 i 2014, w liczbie 19 osób, w dniu 11 września br. brała udział w zawodach sportowych – Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie 2024, organizowanych przez Polski Związek Lekkoatletyczny. Zawody miały formę dwuboju lekkoatletycznego. Każdy uczestnik tego wydarzenia musiał wystartować w dwóch konkurencjach, jednej biegowej (do wyboru 60, 300 lub 600m) i jednej technicznej (skok w dal, wzwyż lub rzut piłeczką palantową). Dwie pierwsze osoby z każdego dwuboju uzyskiwały awans do finału krajowego, który odbędzie się w Spale. Wśród grona wszystkich osób startujących (około 500) ta sztuka udała się Igorowi Czyżewskiemu, który wygrał swój dwubój – bieg na 60 m i rzut piłeczką palantową. Bardzo dobrze zaprezentowali się także Antoni Wieczorek, Maksymilian Kletna oraz Natalia Pietrzak, którzy zajęli III miejsca. Gratulujemy naszym młodym sportowcom i życzymy powodzenia na zawodach centralnych.

Szkolna biblioteka wciąż powiększa swoje zbiory

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (15 000 zł).

Zakupione zostały przede wszystkim nowości czytelnicze i propozycje zgłoszone przez uczniów. Ponadto zaopatrzono bibliotekę w  brakujące lektury i lektury uzupełniające – które w kanonie lektur są od niedawna, a  ich realia są bliższe naszym uczniom. W sumie to 409 książek, które rozchodzą się jak świeże bułeczki na konta naszych czytelników. Już w czasie wakacji, po wprowadzeniu książek na stan biblioteki, uczniowie mieli możliwość ich wypożyczenia. Wśród nowości są:  komiksy,  mangi, poradniki dla dzieci i młodzieży, o tym, jak radzić sobie z problemami życiowymi, książki o tematyce historycznej. Oprócz tradycyjnych książek w naszej ofercie pojawiły się również audiobooki (dla uczniów mających problemy ze wzrokiem). Zakupiono również 172 książki, które zostaną wykorzystane w konkursach i wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Już wkrótce, w związku z realizacją programu, w naszej szkole odbędą się wydarzenia promujące czytelnictwo, między innymi spotkanie autorskie  z pisarką – Katarzyną Ryrych.