Szkolna biblioteka wciąż powiększa swoje zbiory

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup książek w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa (15 000 zł).

Zakupione zostały przede wszystkim nowości czytelnicze i propozycje zgłoszone przez uczniów. Ponadto zaopatrzono bibliotekę w  brakujące lektury i lektury uzupełniające – które w kanonie lektur są od niedawna, a  ich realia są bliższe naszym uczniom. W sumie to 409 książek, które rozchodzą się jak świeże bułeczki na konta naszych czytelników. Już w czasie wakacji, po wprowadzeniu książek na stan biblioteki, uczniowie mieli możliwość ich wypożyczenia. Wśród nowości są:  komiksy,  mangi, poradniki dla dzieci i młodzieży, o tym, jak radzić sobie z problemami życiowymi, książki o tematyce historycznej. Oprócz tradycyjnych książek w naszej ofercie pojawiły się również audiobooki (dla uczniów mających problemy ze wzrokiem). Zakupiono również 172 książki, które zostaną wykorzystane w konkursach i wydarzeniach organizowanych przez bibliotekę szkolną.

Już wkrótce, w związku z realizacją programu, w naszej szkole odbędą się wydarzenia promujące czytelnictwo, między innymi spotkanie autorskie  z pisarką – Katarzyną Ryrych.