KROPKI MAJĄ MOC

W poniedziałek (16.09.2024) nasza szkoła dołączyła do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki, święta mającego na celu promowanie kreatywności, oryginalności i nieszablonowego myślenia. Była to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na znaczenie pasji i talentów w naszym życiu. To także czas, kiedy uświadomiliśmy sobie, że wiara w swoje możliwości pomaga nam się realizować.

Uczniowie klas czwartych, podczas lekcji języka polskiego, mieli okazję poznać inspirującą historię Vashti, bohaterki książki „Kropka”, i wziąć udział w różnorodnych aktywnościach rozwijających ich pomysłowość. Radość i zaangażowanie, które towarzyszyły tym zajęciom, były najlepszym dowodem na to, że Dzień Kropki spełnił swoje zadanie.

Profesjonalna terapia z psychoterapeutą w PSP nr 1 w Oleśnie

Od 26.09.2024r uczniowie naszej szkoły będą mogli skorzystać z terapii prowadzonej przez psychoterapeutę mgr M. Wiecha. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. T. Kościuszki w Oleśnie podpisała umowę z Centrum Terapii i Psychoedukacji w Kluczborku. Spotkania odbywać się będą co 2 tygodnie. Ilość miejsc ograniczona. Rodzice uczniów chętni na objęcie swoich dzieci bezpłatnym wsparciem psychoterapeutycznym proszeni są o zgłoszenie się do pedagoga szkolnego/ psychologa szkolnego w celu uzyskania więcej informacji. W związku z tym, że udzielane świadczenia refundowane są przez NFZ- zgłoszenia dokonuje poprzez kontakt telefoniczny do Centrum Terapii i Psychoedukacji w Kluczborku rodzic/ opiekun prawny ucznia.