MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO 2021 – podsumowanie

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto ustanowione w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku i obchodzone corocznie 21 lutego. Głównym przesłaniem tego święta jest promocja wielojęzyczności oraz zwrócenie uwagi na chronienie różnorodności językowej, bezpośrednio związanej z problemem wymierania języków i kultur.

W naszej szkole postanowiliśmy poświęcić temu wydarzeniu nie tylko jeden dzień. W związku z tym, zaprosiliśmy  uczniów ,,JEDYNKI” do udziału w kilku zadaniach. Największą popularnością cieszył się konkurs plastyczny pod hasłem: ,,W krainie języka polskiego” oraz konkurencja – ,,Wiersze z odzysku”, w której uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Panie polonistki przygotowały też ciekawe lekcje poświęcone frazeologii i słownictwu języka polskiego. Na padlecie biblioteki szkolnej zamieszczono krótkie filmiki prezentujące rozwój języka polskiego na przestrzeni dziejów – ,,Błyskawiczne dzieje polszczyzny”.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w realizację projektu. Gratulujemy im pomysłowości!