Matematyczny sukces

We wrześniu 2022r. czterech uczniów naszej szkoły przystąpiło do zawodów pierwszego stopnia XVIII Olimpiady Matematycznej Juniorów (OMJ). Jest to olimpiada przedmiotowa skierowana do uczniów szkół podstawowych w całej Polsce. W tym roku przystąpiło do niej 8438 uczniów z 1104 szkół. Jej celem jest rozbudzanie zamiłowania do matematyki wśród młodzieży starszych klas szkół podstawowych oraz wyszukiwanie uczniów zainteresowanych tym przedmiotem. Podobnie jak w latach ubiegłych, zawody te składały się z dwóch części: testowej, polegającej na rozwiązaniu 15 zadań zamkniętych w ciągu 75 minut  i korespondencyjnej, składającej się z 7 zadań otwartych, na rozwiązanie których uczestnicy mieli czas do 17 października 2022 r. Były to głównie zadania na dowodzenie o znacznym stopniu trudności.

W związku z tym, mamy przyjemność poinformować Was, że jeden z nich, Piotr Zalewski, uczeń klasy 8c został zakwalifikowany do zawodów drugiego stopnia tej olimpiady, która odbędzie się 14 stycznia 2023 r. we Wrocławiu. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia Piotrkowi.