Spotkanie z Marszałkiem Województwa

W dniu 30 marca podejmowaliśmy w naszej szkole wyjątkowego gościa, a mianowicie Marszałka Województwa Opolskiego, Pana Andrzeja Bułę. Spotkanie Pana Marszałka z młodzieżą klas ósmych naszej „Jedynki”  było kontynuacją lekcji o samorządzie terytorialnym, albowiem przed tygodniem gościliśmy z wizytą w siedzibie Sejmiku województwa opolskiego na warsztatach samorządowych z udziałem przewodniczącego Sejmiku Pana Rafała Bartka.

Po krótkiej prezentacji multimedialnej dotyczącej zasad funkcjonowania organów samorządu wojewódzkiego, Pan Marszałek przedstawił młodzieży najważniejsze  cele i zadania polityki regionalnej na Opolszczyźnie oraz problemy z jakimi zarząd województwa spotyka się w ich realizacji. Na koniec spotkania uczniowie mieli okazję zadać pytania Panu Marszałkowi, które, jak podkreślił nasz gość, były bardzo szczegółowe i dojrzałe. Następnie zaprosiliśmy Pana Marszałka do odwiedzenia szkolnego laboratorium przyszłości na warsztaty kulinarne rozwijające kompetencje zawodowe. Poczęstowaliśmy gościa przygotowanymi przez uczniów potrawami i przekąskami. Dziękując za spotkanie zamierzamy skorzystać z jego zaproszenia do rewizyty w Opolu na kolejnej lekcji o samorządzie terytorialnym. A zatem: ” Do zobaczenia”