Mistrzostwo powiatu dziewcząt

W Gorzowie Śląskim rozegrały się zawody w piłce siatkowej dziewcząt. Nasze uczennice zdobyły I miejsce, więc przed nimi kolejny etap rozgrywek w półfinałach wojewódzkich.

Tymczasem GRATULUJEMY i trzymamy kciuki za kolejny etap.

Skład zespołu: Julia Gręda, Agata Chrzęstek, Kaja Gładysz, Emilia Witek, Kinga Piśniak, Antonina Bensz, Kamila Bawej. Opiekun: p. Artur Źrebiec.

Kiermasz taniej książki

Od 1 do 17 marca w czytelni biblioteki szkolnej miało miejsce wydarzenie – kiermasz książek z Księgarni i Hurtowni Taniej Książki w Tuliszkowie.

Codziennie czytelnię odwiedzali  uczniowie i nauczyciele. Jedni kupowali, a inni  oglądali książki, po prostu przyjemnie spędzali czas w otoczeniu kolorowych i pięknie wydanych książek. Największą popularnością cieszyły się nowości wydawnicze. Okazało się, że w naszej szkole mamy ogromną grupę sympatyków serii ,,Rodzina Monet”. Rozchwytywana też była nowa seria ,,Wojownicy”. Odwiedzili nas również uczniowie klasy IB z PSP Nr 3 w Oleśnie, którzy byli zachwyceni swoimi pierwszymi, samodzielnymi zakupami książeczek.

Rozdysponowano 107 egzemplarzy książek.

Biblioteka szkolna dziękuje Księgarni Tuliszków za współpracę.

Mistrzowie Powiatu w siatkówce

Dzisiaj drużyna chłopców zdobyła mistrzostwo powiatu w turnieju Igrzysk Młodzieży Szkolnej i awansowała do półfinału województwa. GRATULUJEMY i również trzymamy kciuki za powodzenie w następnym etapie.
Skład drużyny : Michał Zug, Jakub Szczepański, Michał Niedźwiedzki, Tomek Mencel, Szymon Kościelny, Dominik Rataj , Bartek Michalewski, Maciek Srokosz, Mateusz Machnik, Dominik Maj, Sebastian Nowak.
Opiekun p. Artur Źrebiec.

O lekcji samorządowej

O lekcji samorządowej dla uczniów z województwa opolskiego mówi Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Rafał Bartek.
Podczas wydarzenia młodzież naszej szkoły, mogła słuchać, brać udział w dyskusji i zadawać pytania.
W dniu 24 marca uczniowie klas 8 a i 8 c uczestniczyli w niecodziennej i oryginalnej lekcji z wiedzy o społeczeństwie. W ramach tych zajęć młodzież odwiedziła siedzibę Sejmiku Województwa Opolskiego, gdzie spotkała się z jego Przewodniczącym, panem Rafałem Bartkiem, a następnie uczestniczyła w warsztatach na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego. Kolejnym punktem naszego programu było spotkanie z sędziną Sądu Okręgowego Pania Izabelą Bogusz. Uczniowie mieli okazję poznać pracę sędziego oraz zasady funkcjonowania systemu sądownictwa w Polsce. Na koniec zwiedziliśmy Centrum Dokumentacyjno- Wystawienicze Niemców w Polsce, gdzie w atrakcyjnej multimedialnej formie poznaliśmy trudną historię relacji polsko-niemieckich na przestrzeni wieków.